Fantastyczne cytaty - poznaj złote myśli twórców literatury fantasy

fantastyczne cytaty

Fantastyczne cytaty

Szukasz inspirujących cytatów ze świata fantastyki? Do dyspozycji oddaję Ci te oto fantastyczne cytaty! Pracownia ISKRAVA przygotowała dla Ciebie stale uzupełnianą kolekcję złotych myśli mistrzów literatury. Nieprzeniknione umysły wielu twórców, niewątpliwie napędzają i inspirują. Literatura fantastyczna ma w sobie magię, wiedzę i jest przejawem niepohamowanej wyobraźni twórcy. Dlatego też, szukając tam życiowych drogowskazów, istotnych dowodów, a także niechybnych przepowiedni, pracownia ISKRAVA stworzyła ten zbiór. Cytaty, które tu znajdziesz są oryginalne i zapewniam Cię, że to ekipa pracowni wynalazła je osobiście spośród kart wielu ksiąg. Masz więc pewność, że ich kształt i forma są oryginalne i tożsame z tym, co stworzył autor.

W każdą sobotę na fanpage pracowni pojawia się nowy cytat! Bądź na bieżąco i obserwuj mnie na Facebooku. Cytaty możesz też śledzić i zapisywać na swojej tablicy poprzez Pinteresta.

wilczyca

Zainspiruj się!

W pracowni znajdziesz ręcznie malowane kubki do których zawsze dołączony jest ręcznie napisany list. W liście tym znajdziesz miejsce na Twój tekst, czy życzenia. Oczywiście możesz wykorzystać jeden z poniższych cytatów! Po zamówieniu kubka, koniecznie daj mi znać, czy dopisać coś od Ciebie!

Może kubek, który zamawiasz w pracowni ma być oryginalnym prezentem dla fana Pratchetta? A może w sercu rozbrzmiewa Ci magia ze świata Harrego Pottera, dlatego cytat J. K. Rowling, byłby idealnym dopełnieniem ręcznie napisanego listu, specjalnie dla Ciebie? Fantastyczne cytaty są do Twojej dyspozycji. 

Jeśli zechcesz, abym napisała jeden z cytatów w twoim liście, podaj jego numer. Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć cytat. Zaraz pod obrazkiem znajdziesz jego numer. Podaj mi go, a ja już będę wiedziała, co dla Ciebie napisać. 

“Liczyło się tylko zwycięstwo, a nie chwała.” Dan Abnett “Pierwszy i Jedyny z Tanith”

“Lepiej zatrzymać ostrze ręką niż gardłem.” Dan Abnett “Pierwszy i Jedyny z Tanith”

“Nie martw się o szczegóły, tylko działaj według planu i rżnij głupa.” Dan Abnett “Pierwszy i Jedyny z Tanith”

“Życie jest tylko pustą radością, że to nie ja jestem martwy, tylko ten człowiek obok mnie.”  Mark Brendan “Misterium” (w tomie opowiadań ‘W głąb Maelstromu”)

“To przecież wszystko czym jesteśmy – mózgiem! Utrzymywanym przy życiu przez skomplikowana i wrażliwą maszynerię, którą nazywamy ciałem.” Max Brooks “World War Z”

“Tajemnica, to czarna dziura.” Max Brooks “World War Z”

“Wszystko, co działo się na Ziemi, miało szansę na miliony powtórzeń we Wszechświecie.” Arthur C. Clarke “2010: Odyseja kosmiczna”

“Wyglądało to tak, jakby obudził się ze snu – ze snu, który śnił we śnie.” Arthur C. Clarke “2010: Odyseja kosmiczna”

“Nazywam się Skrzynka. Filodendron Skrzynka. To dzięki mojej mamuśce. (…) właśnie dlatego zostałem żołnierzem. Żeby uciec przed tymi kopaczami ziemniaków, co to potrafią przyczepić dzieciakowi takie imię.” Glen Cook “Srebrny grot”

“Proste, powiada stary przyjaciel? Znaczy, że zadanie jest śmiertelnie niebezpieczne…” Glen Cook “Zgromadziła się ciemność wszelaka”

“W każdym ludzkim przedsięwzięciu bierze się pod uwagę wyłącznie rzeczy znane. I zazwyczaj interpretuje się je źle.”  Glen Cook “Zgromadziła się ciemność wszelaka”

“Wierzyła, że powtarzające się, podobne sny stanowią odzwierciedlenie rzeczywistości. W snach kryła się wielka magia.”  Glen Cook “Dojrzewa wschodni wiatr”

Nie ma dnia bez wojny, nawet gdy nie maszerują armie.” Glen Cook “Pan Milczącego Królestwa”

“Wszystkie żywe stworzenia są niewolnikami czegoś; może to być żądza bogactwa i władzy albo pragnienie posiadania i nowych doświadczeń. Albo chęć bycia częścią czegoś większego…”

Christian Dunn “Prymarchowie”

“Wszystkie rzeczy śmiertelne są po prostu maszynami.” Christian Dunn “Prymarchowie”

“Wolisz tworzyć przy użyciu młota, niż niszczyć przy pomocy miecza.” Christian Dunn “Prymarchowie”

“Strach jest wrogiem człowieka. Powstrzymuje jego dłoń w godzinie próby i osłabia wolę walki.”  Alex Hammond “Łaska Imperatora” (w tomie opowiadań “W głąb Maelstromu”)

“Prawdziwa próba jasnowidzenia, to dojrzenie przeszłości w przyszłości.” Frank Herbert “Diuna”

“- Słyszałeś o tym – powiedziała stara kobieta – że zwierzęta odgryzają sobie kończynę, by uniknąć potrzasku? To zwierzęca sztuczka. Człowiek pozostanie w sidłach zniesie ból i uda śmierć, by zabić myśliwego, usuwając zagrożenie dla swego gatunku.” Frank Herbert “Diuna”

“Z całą pewnością lepiej żyć w gniewie, niż w świecie składającym się wyłącznie z szarości.” Stephen King “Bezsenność”

“Sen to zapomniany bohater, to lekarz ubogiego. ” Stephen King “Bezsenność”

“Czy kiedykolwiek przeszło ci przez myśl, że śmierć w rodzinie to kiepski pretekst do odnawiania więzi?” Stephen King “Szkieletowa Załoga”

“Gdybym uważała, że siedzenie za kierownicą to najlepszy sposób spędzania czasu, nie szukałabym skrótów, tylko przedłużeń.” Stephen King “Szkieletowa Załoga”

“Żyj i daj żyć, mówię. Jako ktoś kto długo żył sam, uważam, że mogę tak mówić.” Stephen King “Wiatr przez dziurkę od klucza”

“Kominiarze nie mogą wybrzydzać.” Stephen King “Wiatr przez dziurkę od klucza”

 

“Najstarszym i najsilniejszym uczuciem znanym ludzkości jest strach, a najstarszym i najsilniejszym rodzajem strachu jest strach przed nieznanym.” H.P. Lovecraft “Nadnaturalny horror w literaturze”

“Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami.” H.P. Lovecraft “Zew Cthulhu”

“Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.” H.P. Lovecraft “Zew Cthulhu”

“Nie zaznam snu mając świadomość tych wszystkich okropności, które czają się nieustannie poza życiem w czasie i przestrzeni.” H.P. Lovecraft “Zew Cthulhu”

“W moich snach znalazłem trochę piękna, którego na darmo szukałem w życiu, i wędrowałem przez stare ogrody i zaczarowane lasy.” H.P. Lovecraft  “Zgroza w Dunwich”

“To coś miało oczy… i skazę na jednym z nich. Widziałem otchłań, czeluść, piekło wszelkiej ohydy. Skrajny koszmar. Carter, to było Nienazwane!” H.P. Lovecraft “Droga do szaleństwa”

“Nie trzeba być ciekawym, zwłaszcza nocą.” H.P. Lovecraft “Widmo nad Innsmouth”

“Dziwny lęk wdarł się do mej duszy z powodu rozciągającej się nade mną głębokiej próżni nieba.” H.P. Lovecraft “Kolor z przestworzy”

“Ostatnia rzecz, jaką ludzie chcą usłyszeć, to to, że ich lęki mają realne podstawy.” Graham Masterton “Manitou”

“Chwila milczenia oszczędza lat kłopotów.”  Graham Masterton “Szatańskie włosy”

“Nigdy nie wiadomo, dlaczego coś, co nadaje sens życiu jednej osoby, zupełnie nie obchodzi innej.”  Graham Masterton “Zjawa”

“Im dalej jedziesz, tym lepiej poznajesz to, co zostawiasz za sobą.”  Graham Masterton “Muzyka z zaświatów”

“Ze starych butelek pochodzą stare prawdy.” Graham Masterton “Dżinn”

“Nieważne, czy jest to zjawisko naturalne, czy też nadprzyrodzone. Z całą pewnością jest natomiast niezdrowe.” Graham Masterton “Dżinn”

“Wszyscy mnie uspokajają, a ja to ciągle słyszę i wciąż się boję.” Graham Masterton “Kostnica”

“Ja zawsze szukam zwyczajnej odpowiedzi, zanim zacznę rozważać nadzwyczajną.” Graham Masterton “Kostnica”

“To zwykli ludzie, tłumnie zamieszkujący galaktykę, byli jej prawdziwymi bohaterami.” Graham McNeil “Zwiastun nocy”

“Jestem biurokratą. Ja podejrzewam wszystkich.” Graham McNeil “Zwiastun nocy”

“Eksterminowaliśmy całe gatunki, tylko dlatego, że tak nam rozkazano.” Graham McNeill “Kłamliwi Bogowie”

“Prawda jest wszystkim co mamy.” Graham McNeill “Kłamliwi Bogowie”

“Zdobywca buduje mury wedle swojego upodobania, a i tak wszyscy mają go witać jak wyzwoliciela.” Graham McNeill “Anioł Exterminatus”

“Użycie siły przynosi rozwiązanie tymczasowe. (…) Nie sprawia ona, że nie trzeba będzie tej czynności powtarzać.” Graham McNeill “Anioł Exterminatus”

“Pamiętajcie, że bohaterami nazywamy ludzi wyruszających na podbój marzeń. Bądźcie więc bohaterem.” Jacek Piekara “Płomień i krzyż, tom I”

“Och, strzeżcie się tych, którzy ofiarowują zbyt wiele, bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że w ich słowach gości fałsz i że podarunek nie do końca będzie taki, jakiego byście się spodziewali!” Jacek Piekara “Młot na czarownice”

“Czasami dobrze byłoby żyć w świecie jednoznacznych wyborów. (…) W świecie jasnych prawd i mrocznych kłamstw.” Jacek Piekara “Płomień i krzyż, tom III”

“W niebezpiecznym otoczeniu nie chodzi o to, by wykrwawiać się w bitwach i jednoczyć przeciw sobie wrogów, lecz by zręcznym postępowaniem przeobrazić przeciwników w stronników. A przynajmniej sprawiać, by przestali nas dostrzegać i się nami zajmować.”  Jacek Piekara “Płomień i krzyż, tom III”

“By opisać naturę, trzeba najpierw poznać kierujące nią mechanizmy.” Jacek Piekara “Łowcy dusz”

“Najpiękniejszy jest przecież ten ląd, który dopiero jawi się na horyzoncie.” Jacek Piekara “Łowcy dusz”

“By opisać naturę, trzeba najpierw poznać kierujące nią mechanizmy.” Jacek Piekara “Łowcy dusz”

“Najpiękniejszy jest przecież ten ląd, który dopiero jawi się na horyzoncie.” Jacek Piekara “Łowcy dusz”

“Kto by chciał czytać lub oglądać takie rzeczy? Wyście jednak przeczytali…” Jacek Piekara “Miecz aniołów”

“Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre” Terry Pratchett “Trzy wiedźmy”

“Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi.” Terry Pratchett “Piramidy”

“Zawsze bierz pod uwagę fakt, że możesz się mylić.” Terry Pratchett “Bogowie, honor, Ankh-Morpork”

“Najważniejsze we wspomnieniach jest to, żeby mieć się gdzie zatrzymać i tam je wspominać.” Terry Pratchett “Blask fantastyczny”

“Ludzie widzą to, co spodziewają się zobaczyć. Dzieci nie. Zbyt często widzą to, co jest naprawdę.” Terry Pratchett “Wiedźmikołaj”

“Nie ma lepszego prezentu, niż przyszłość.” Terry Pratchett “Wiedźmikołaj”

“Ciekawe, czy klejnoty się palą. Podobno pochodzą od węgla.” Terry Pratchett “Kolor magii”

“Bogów na Dysku nie tyle się czci, ale obwinia.” Terry Pratchett “Kolor magii”

“Nie żałuj umarłych, Harry. Żałuj żywych, a przede wszystkim tych, którzy żyją bez miłości.” J.K Rowling “Harry Potter i Insygnia Śmierci”

“Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć.” J. K. Rowling “Harry Potter i Zakon Feniksa”

“Ależ oczywiście to dzieje się w twojej głowie, Harry, tylko skąd, u licha, wniosek, że wobec tego nie dzieje się to naprawdę?” J.K. Rowling “Harry Potter i Insygnia Śmierci”

“Jak dotąd, postęp tylko wmawia nam, że ciemność to wyłącznie ćmiący światło przesąd, że nie ma się czego bać.” Andrzej Sapkowski “Sezon burz”

“W tych złych czasach los niewolników i banitów łacno spotyka wielu zrodzonych do innego życia.”  J.R.R. Tolkien “Niedokończone opowieści”

“Czasem zdarzy się, że zostanie komuś powierzone zadanie, o które ani nie prosił, ani go nie oczekiwał.”  J.R.R. Tolkien “Niedokończone opowieści”

“Dawaj szczodrze, ale tylko to, co twoje.” J.R.R. Tolkien “Niedokończone opowieści”